.
جمعه 3 بهمن 1399.
امروز:
محرم 1399 هیئت رزمندگان اسلام قم

 السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(علیه السلام)

نشست هم اندیشی و هماهنگی کاروان های رضوی

 

در آستانه دهه کرامت و ورود کاروان های سفیران رضوی در قالب کاروان های زیر سایه خورشید، به منظور هماهنگی بیشتر برنامه ها، نشست یکروزه هم اندیشی و هماهنگی کاروان های رضوی با حضور دبیران ستادهای استانی و مسئولین دبیرخانه این برنامه در جوار حرم امام رئوف در مشهد الرضا برگزار گردید. در این نشست صمیمی و معنوی حضرات حجج اسلام میرباقری و نیلی پور مباحث معرفتی در خصوص عظمت زیارت حضرت ثامن الجج علی بن موسی الرضا(علیه السلام) بیان نمودند و در ادامه نیز در خصوص اهمیت و ایجاد فضای بسیار معنوی حضور این کاروان ها در شهرها و استان ها و کشورهای مختلف و زیارت از بعید آقا امام رضا(علیه السلام) توضیحاتی بیان شد. لازم به ذکر است در این نشست جناب آقای دکتر جلیلی به عنوان دبیر ستاد از هیئت رزمندگان اسلام قم حضور داشتند.

تصاویر جلسه در ادامه مطلب

 

حدیث

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)