.
سه شنبه 1 مهر 1399.
امروز:
محرم 1399 هیئت رزمندگان اسلام قم

 استقبال رسمی از کاروان زیر سایه خورشید (خادمان و سفیران آستان قدس رضوی)

در ایام دهه کرامت و ولادت با سعادت گلهای بوستان کاظمی، حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و آقا علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، در مورخ 94/5/24 کاروان زیر سایه خورشید شامل خادمان و سفیران آستان قدس رضوی به همراه پرچم متبرک بارگاه علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، به شهر مقدس قم مشرف شدند. در ابتدای حضور این کاروان معنوی که توفیق میزبانی آن همچون سال گذشته نصیب هیئت رزمندگان اسلام قم گردیده است، استقبال رسمی از این کاروان به عمل آمد. در آیین استقبال رسمی که با حضور در گلزار شهدای علی بن جعفر(علیه السلام) همراه بود، مسئولین محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران قم ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به کاروان سفیران رضوی، به ارائه توضیحاتی در خصوص شهدای گرانقدر استان قم پرداختند. در ادامه جناب آقای علی اکبر غلامشاهی از خادمین رضوی و از اعضای کاروان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در گلزار شهدا به قرائت اشعاری از شهدا و در مدح آقا علی بن موسی الرضا(علیه السلام) پرداختند. سپس جناب آقای دکتر حسین عامری از خادمین رضوی و از اعضای کاروان و از رزمندگان دفاع مقدس، به بیان خاطره ای از شهید زین الدین پرداختند. در ادامه نیز جناب آقای گلابگیر از خادمین رضوی و از اعضای کاروان به مدیحه سرایی پرداختند. در ادامه این برنامه معنوی، اعضای کاروان به زیارت مرقد مطهر دوتن از امام زادگان جلیل القدر حضرت علی بن جعفر(علیه السلام) و محمد بن اسحاق بن موسی الکاظم(علیه السلام) مشرف شدند.

 

گزارش تصویری در ادامه مطلب

 

 

 

 

حدیث

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)