.
يكشنبه 4 مهر 1400.
امروز:
محرم 1399 هیئت رزمندگان اسلام قم

Active Image

تاریخ تاسیس هیات به سال 1367 و پس از پذیرش قطعنامه بر میگردد . بعضی از دوستان رزمنده و در راس آنها شهید حجت السلام و المسلمین سید حسین سعیدی تصمیم گرفتند تا چنین هیئتی را برپا کنند تا بچه هایی که به شهر بر میگردند بتوانند تجمع و جلساتی را داشته باشند و روحیه بسیجی و شهادت و ایثار خود را حفظ کنند پس از بررسی ها  بنا شد هبئتی به نام هیئت رزمندگان اسلام متوسلین به چهارده معصوم تشکیل شود

ادامه مطلب: معرفی هیئت به نقل از حاج سید رضا شمس

Active Image

دفاع مقدس و دوران جنگ تحمیلی از سرنوشت سازترین برهه های زمانی است که در آن ملت شریف ایران با تشکیل ارگان  های مختلف وبا همت والای خود سرنوشت جنگ را رقم زدند. پس از آن حفظ روحیه بسیجی و انسجام آنها و همچنین تقویت و حفظ روحیه معنوی و افزایش بنیه فرهنگی،مذهبی،سیاسی و اجتماعی از اولویت های بعد از جنگ تشخیص داده شد که به دنبال آن تاسیس یک تشکل مذهبی در قالب هیئت های عزاداری در سرلوحه امور قرار گرفت . پیرو آن هیئت رزمندگان اسلام برای اولین بار در قم به محوریت حجه الاسلام و المسلمین شهید سید حسین سعیدی (فرزند برومند شهید آیت ا... سعیدی ) و جمعی از فعالان دفاع مقدس همزمان با ایام فاطمیه در سال 1367 تاسیس و پایه گذاری گردید و پس از آن به دیگر نقاط ایران تسری پیدا کرد.

ادامه مطلب: گزارشی کوتاه از فعالیت های هیئت رزمندگان اسلام قم

 Active Imageواحد دارالقرآن از سال 1383 وبه همت برادر بزرگوار ،دلسوز، جانباز  و استاد قرآن کریم ، جناب آقای آمیغی پایه گذاری و فعالیت خود را آغاز کرد. بر همین اساس ، گروه های قرآنی به شرح ذیل که شامل برادران و خواهران می شود، راه اندازی شد:

ادامه مطلب: آشنایی مختصر با واحد دارالقرآن هیئت

 Active Imageجمعه دوم بهمن ماه 1383 مصادف با عید سعید قربان ساعت 10 صبح امروز اولین روز فعالیت واحد علوم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام قم می باشد. روز افتتاحیه با روز عید قربان مصادف می باشد. همه چیز دست به دست هم داده تا دوباره رفقای قدیم و بچه بسیجی های جبهه و جنگ که امروز همکار و هم شغل هستند ولی سالهای سال از همدیگر کم و بیش بی خبر و بی اطلاع بودند دوباره زیر یک سقف گرد هم آیند تا دیداری با هم تازه کنند و فارق البال از مسائل و درگیریهای شغلی و اجتماعی گپی دوستانه با یکدیگر داشته و برای برداشتن گامهای تازه در راهی نو عزم خود را جزم کنند تا مسوولیتی که روی دوش خود احساس می کنند به سر منزل مقصود برسانند.

ادامه مطلب: واحد علوم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام قم

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)