.
شنبه 29 شهريور 1399.
امروز:
محرم 1399 هیئت رزمندگان اسلام قم

 Active Imageجمعه دوم بهمن ماه 1383 مصادف با عید سعید قربان ساعت 10 صبح امروز اولین روز فعالیت واحد علوم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام قم می باشد. روز افتتاحیه با روز عید قربان مصادف می باشد. همه چیز دست به دست هم داده تا دوباره رفقای قدیم و بچه بسیجی های جبهه و جنگ که امروز همکار و هم شغل هستند ولی سالهای سال از همدیگر کم و بیش بی خبر و بی اطلاع بودند دوباره زیر یک سقف گرد هم آیند تا دیداری با هم تازه کنند و فارق البال از مسائل و درگیریهای شغلی و اجتماعی گپی دوستانه با یکدیگر داشته و برای برداشتن گامهای تازه در راهی نو عزم خود را جزم کنند تا مسوولیتی که روی دوش خود احساس می کنند به سر منزل مقصود برسانند.


 
تاریخ شروع فعالیت: دوم بهمن ماه 1383 مصادف با عید سعید قربان
برای شناخت واحد علوم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام قم بدون هیچگونه توضیحی صورتجلسه  افتتاحیه آن را در ذیل می آوریم:
 
بسمه تعالی
صورتجلسه افتتاحیه واحد علوم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام قم
جمعه دوم بهمن ماه 1383 مصادف با عید سعید قربان ساعت 10 صبح
                    امروز اولین روز فعالیت واحد علوم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام قم می باشد. روز افتتاحیه با روز عید قربان مصادف می باشد. همه چیز دست به دست هم داده تا دوباره رفقای قدیم و بچه بسیجی های جبهه و جنگ که امروز همکار و هم شغل هستند ولی سالهای سال از همدیگر کم و بیش بی خبر و بی اطلاع بودند دوباره زیر یک سقف گرد هم آیند تا دیداری با هم تازه کنند و فارق البال از مسائل و درگیریهای شغلی و اجتماعی گپی دوستانه با یکدیگر داشته و برای برداشتن گامهای تازه در راهی نو عزم خود را جزم کنند تا مسوولیتی که روی دوش خود احساس می کنند به سر منزل مقصود برسانند.
        *******
                  محفل فوق با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید شروع می شود . طنین انداز شدن نوای قرآن روح و معنویت خاصی به مجلس بخشیده و با شنیده شدن "بسم ا... الرحمن الرحیم" همه بسم ا... گویان کمر همت برای شروع فعالیت جدید و جهادی دیگر می بندند ، گوئی دوباره باب جهاد باز شده است.بعد از تلاوت قرآن آقای دکتر معلمی به عنوان پیشکسوت و ریش سفید جلسه ضمن عرض تبریک عید سعید قربان با قرائت فرازی از دعای عرفه حضرت سید الشهداء(ع) ، حرکت شهدای گران قدر جنگ تحمیلی را در امتداد راه شهادت آن بزرگوار در کربلا دانسته و تقدس هیئت رزمندگان را با واسطه نظر و عنایت ارواح طیبه شهدا بیان کردند که مین مسئله باعث می شود بچه بسیجی های هیئت با اخلاص و به دور از خط و خط بازی های سیاسی و با استعانت از روح پر فتوح سید و سالار شهیدان خدمت رسان مردم باشند.
محرم و فاطمیه که می شه انگار شهدا میان و دست منو تو رو می گیرن و میارن هیئت . تو هیئت آدم یاد صفا و صمیمیت های اون موقع می افته. یاد شهدا و یاد اینکه ما وارث چه خونهایی هستیم.
                    مطالب فوق سخن آغازین دکتر فقیهی می باشد. سپس ایشان دست نوشته هایی از شهید احمد رضا احدی دانشجوی رشته پزشکی که در سال 1364 با رتبه اول سهمیه رزمندگان وارد دانشگاه شده و پس از ماهها حضور در میادین جنگی به فیض عظیم شهادت نائل شدند را از کتاب حرمان هور  که مجموعه ذست نوشته های این شهید عزیز می باشد را قرائت  نمودند. در ادامه ایشان ضمن خیر مقدم اهداف اصلی واحد علوم پزشکی را در درجه اول ارتباط فارغ التحصیلان علوم پزشکی رزمنده و حفظ انسجام هرچه بیشتر آنان ، یاد آوری خاطرات و خود سازی معنوی و همچنین پرداختن به مسائل فرهنگی و اشاعه روحیه ایثار و فداکاری در جامعه بیان داشتند. بیان مباحث اخلای توسط اساتید مورد نظر عزیزان شرکت کننده و بستر سازی لازم جهت فعالیتهای علمی و فرهنگی جهت نیل به اهداف مورد نظر و همچنین جذب نیروهای جوان و عزیزانی که توفیق درک ایام دفاع مقدس را نداشتند از مسائل اشاره شده توسط دکتر فقیهی می باشد.
                      در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی ریا با قرائت فرازی از زیارتنامه حضرت معصومه (س) به ارزش و اهمیت وجود مرقد مطهر ایشان اشاره داشته سپس پیرامون موضوع ارزش ها و خطراتی که آن را تهدید می نماید مطالبی را  ایراد نمودند. در ادامه ایشان بحث ادای تکلیف و دین توسط هر کس، در هر شغلی را گوشزد نموده و اینکه پیرو فرمایش امام راحل ما مور به تکلیف هستیم ، باید عمل نماییم و اینکه هر کس بایستی اعمال خود را مطابق رضای الهی انجام دهد و ظرف زمان و مکان نمی تواند معیار  خوب و بدی را عمل را تغییر دهد. ایشان نیاز معنوی را از نیاز های همیشگی تمامی انسانها در تمام جوامع دانسته و به عنوان پیشتیوانه فعالیت های انسانها خصوصا مسلمانان دانستند.
                      در پایان جلسه مداح اهلبیت حاج علی مالکی نژاد ضمن تاکید و استقبال از برگزاری چنین جلساتی به نغمه سرایی پرداخته و حال و هوای مجلس را 10 – 15 سال عقب برده ، گویی دوباره همه تو حسینه لشکر جمع شدند و مراسم گرفتند. انگار دوباره چادرهای بزرگ را دست هم دادند و با نوای گرم علی مالکی آن روز و برادر شهیدش حسین مالکی زنگار از دل پاک می کنند.
                       در ادامه همه عزیزان شرکت کننده با معرفی خود چهره های تغییر کرده و اسامی فراموش شده را یاد آور شدند. در خاتمه با ادای فریضه نماز جماعت ظهر و عصر سر بر آستان ربوی حق تعالی سائیده و از خداوند منان مسئلت نمودیم:
                               خدایا چنان کن که پا یان کار                              تو خشنود باشی و ما رستگار
***********
                       واقعا روز  زیبا ،  بیا ماندنی و خاطره انگیزی  بود . هر چند جای بسیاری از عزیزان دیگر خالی بود ، ولی امیدواریم انشاء ا... تمامی   عزیزان با  حضور پر شور خود در مجالسی که متعلق  به خود آنها می باشد ، خدمتگزاران خود را  جهت تداوم اینگونه  برنامه ها و  رسیدن به          اهداف  عالیه   یاری نمایند.
وعده دیدار ما دهه اول محرم مجتمع امام خمینی (ره) گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع).
امید است انشاءا... با شرکت در مجلسی که میزبان واقعی آن شهدا هستند از فیوضات ارواح قدسیه شهدای کربلا و سرور و سالار شهیدان بهره مند گردیم.
                                                                                                         هیئت رزمندگان اسلام  - قم
                                                                                                           واحد علوم پزشکی

حدیث

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)