.
جمعه 2 آبان 1399.
امروز:
محرم 1399 هیئت رزمندگان اسلام قم

هیئت

سن مبارک حضرت حجت بن الحسن المهدی (عج) امروز یکشنبه چهاردهم شعبان سال 1434 ه.ق مطابق با 1392/4/2 ه.ش دقیقا میشود 1178 سال و 11 ماه و 29 روز تمام.

{فردا پانزدهم شعبان سن مبارک امام زمان (عج) میشود 1179 سال تمام}

این روز خجسته را به همه مردم جهان بویژه مسلمانان  و رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای و مردم شریف کشورمان تبریک و تهنیت عرض مینمائیم.

 

او خواهد  آمد

...

در ادامه مطلب

 

بسم الله النور

از ورای قرون ، چون کوهی استوار از صبر ،بر اسبی راهوار از عزم ، در دستان آسمانیش برای سرکوبی نامردان شمشیر می خروشد ، و برای هدایت مردمان قرآن میدرخشد ؛ می آید چون شهابی درخشان در تیره ترین شب بشریت ،می آید چون قامت بلند راستی در جنگل هراس انگیز ناراستیها.

عمامه محمد (ص) بر سر ، پیراهن محمد (ص) در بر ، پای افزار محمد (ص) بر پا ، قرآن محمد (ص) در سینه ، و شمشیر علی (ع) در دست ؛ با مهر زهرا ، صبر حسن ، شجاعت حسین ، عبادت سجاد ، علم باقر ، صدق صادق ، بردباری کاظم ، رضای رضا ، جود جواد ، هدایت هادی و هیبت عسگری می آید.

سراپا نماد نبوت و ولایت است .تمام پیامبران را در خویش دارد ؛ چون آدمی  آدمیتی نو را بنیاد می نهد ، چون نوح با کوله بار صدها سال درد و ستم کشی بر پشت ، خدا را بر کافران میخواند ، چون ابراهیم ندای توحید در میدهد و بتها را سرنگون میکند ، چون موسی بر فرعونیان ستمگر می شورد ، چون عیسی انسان مرده را زنده میسازد و چونان محمد (ص) صلای فلاح عالمیان بر میدارد.

آئینه پرستش حق ازلی است آنگاه که به نماز می ایستد ، و طنین وحی پیامبران در گفتار او چون به موعظه می نشیند ، فریادش قرون را در می نوردد و شمشیر خشمش فرعونیان را برای ابد در هرم نابودی دفن میکند.

قیامتش که هم سنگ قیامت است ، قیامت دنیا را بر می انگیزد ، و ظهورش که مظهر دیانت است دین را بر جهان حکم فرما میسازد ؛ دستانش که شاخه های پربار درخت امامت است زمین را به آسمان پیوند میزند ، و گفتارش که قرین وحی خداست فرشتگان را به همسایگی انسان میخواند.

چون برمیخیزد زلالت به خاک می افتد، و چون سر بر میدارد هدایت قیام میکند .قیامش مصلخ تباهی هاست و نامش مرگ نامردیها ، آغازش پایان جباران است و دوامش استمرار صلاح درستگاران ،غیبتش شب یلدای مشتاقان ستمدیده اوست ، و ظهورش صبح راستین محبان به خاک رسیده او.

 

(اللهم عجل لولیک الفرج)

 

حدیث

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)