.
سه شنبه 20 آذر 1397.
امروز:

 دانلود صوت مراسم شب های دهه اول محرم 97

هیئت رزمندگان اسلام قم

 

 شب اول   شب دوم   شب سوم   شب چهارم   شب پنجم   شب ششم

شب هفتم   شب هشتم  شب تاسوعا   شب عاشورا   شب یازدهم

هیئت

ما مفتخریم که مذهب ما جعفریست.امام خمینی (ره) 

در ادامه مطلب

 

حضرت امام صادق (ع) رئیس مکتب جعفری و نام مبارکش {جعفر} و کنیه اش {عبدالله} و پدر بزرگوارش امام باقر (ع) و مادر مکرمه اش {ام فروه} میباشد.در هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری  قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.آن حضرت در بیست و پنجمشوال 148 در سن 65 سالگی توسط منصور دوانیقی مسموم و در مدینه به شهادت رسیدند و در قبرستان بقیع به خاک سپرده شدند.

 

اهمیت اخلاق در کلام امام صادق (ع)

زندگی با اخلاق گوارا میشود ، آن حضرت فرمود:

هیچ زندگی ای گوارا تر از نیک خوئی نیست

این حدیث به خوبی می رساند اگر زندگی اجتماعی و خانوادگی و حتی انفرادی تواٌم با اخلاق باشد ، برخوردار از شادی و نشاط خواهد بود . جامعه و خانواده ای که را مراعات نکنند ، نشاط و شادابی از آن رخت خواهد بست.

 

عمر را صرف ادب و اخلاق کن

حضرت صادق (ع) فرمود:اگر از عمرت تنها به دو روز مهلت داده شدی ، یک روزش را برای ادب خود اختصاص بده تا برای روز مرگ از آن کمک بگیری.

 

اخلاق نیک نشانه بزرگواری است

سه چیز نشانه بزرگواری انسان است ، خوش اخلاقی ، فرو بردن خشم ، فرو پوشیدن چشم

حدیث

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)