.
پنجشنبه 16 مرداد 1399.
امروز:

سردار افلاکیان
مهرماه 1338 بود که در تهران متولد شد. و نامش را مهدی نهادند. از کودکی قرآن را یاد گرفت . در پنج سالگی به دلیل فعالیتهای مبازراتی پدرش به همراه خانواده به خرم آباد مهاجرت نمودند. فعالیتهای سیاسی او از زمانی آغاز شد که آیت ا... مدنی به خرم آباد تبعید شد.Sample Image

سردار افلاکیان
مهرماه 1338 بود که در تهران متولد شد. و نامش را مهدی نهادند. از کودکی قرآن را یاد گرفت . در پنج سالگی به دلیل فعالیتهای مبازراتی پدرش به همراه خانواده به خرم آباد مهاجرت نمودند. فعالیتهای سیاسی او از زمانی آغاز شد که آیت ا... مدنی به خرم آباد تبعید شد. مهدی به شدت جذب ایشان شد و در خدمت او بود و درآنجا شکل سیاست و مبارزه را آموخت . در همان سنین جوانی که به دبیرستان می رفت حزب رستاخیز تشکیل شد ودر تمام خرم آباد دو جوان پیدا شدند که عضویت در این حزب را نپذیرفتند. یکی از این دو جوان مهدی بود. بر این اساس مهدی از مدرسه اخراج شد ، پس از مدتی به همراه خانواده به قم آمد و به واسطه فعالیتهای سیاسی ، پدرش روانه زندان شد. این در حالی بود که مهدی در دبیرستان امام صادق(ع) قم به تحصیل مشغول بود. پس از پایان تحصیلات در کنکور شرکت نمود و در دانشگاه شیراز با رتبه چهارم قبول شد. پس از مدتی انصراف خود را از دانشگاه اعلام نمود و بر این باور بود که کتابفروشی پدرش سنگری است علیه رژیم طاغوت ، لذا مبارزه را از این سنگر پی گرفت.
در چهلم شهادت شهید مصطفی خمینی مادر و پدر او به نجف اشرف رفته و مقادیر فراوانی  از کتابها و نوارهای حضرت امام (ره) را به ایران می آورند و مهدی به بهترین شکل آنها را توزیع می نماید. بسیار دوست می داشت تا ادامه تحصیل بدهد لذا پرونده اش را تکمیل کرد و نامه ای به عنوان دعوت از دانشگاه فرانسه برای او آمد. بلیط هواپیما آماده بود تا برای درس خواندن به خارج اعزام شود. اما به دلیل فضای جدید مبارزاتی و نیاز انقلاب به نیروهای مبارز ، نرفت و صلاح را در ماندن دید.
پس از پیروزی انقلاب وارد جهاد سازندگی و سپس سپاه شد. در جنگ کردستان به همراه دوستان داوطلبانه به کردستان رفت. در سن 20 سالگی مسئول اطلاعات سپاه شد. با آغاز جنگ پس از دیدن دوره های نظامی به منطقه اعزام شدو پس از مدتی به فرماندهی اطلاعات سپاه دزفول برگزیده شد. وی یکی از عناصر فعال و کارآمد اطلاعات و عملیات قرارگاه بود.
در سن 23سالگی فرمانده تیپ 17 علی بن ابی طالب (ع) شد. اندکی نگذشته بود که مهدی مدیریت و فرماندهی قوی خود را در عملیات رمضان به نمایش گذاشت. در عملیات محرم مهدی به عنوان یکی از لایق ترین فرماندهان وارد عملیات شد. پس از مدتی تیپ 17 به لشکر ارتقاء یافت و مهدی فرمانده این لشکر شد.
زمان می گذشت و بچه های لشکر خود را مهیای نبردی در جبهه غرب می نمودند . مهدی جوان در کنار برادر جوانترش مجید که فرماندهی اطلاعات را با سن کم اما روحیه و اراده ای سرشار از ایمان به خدا پذیرفته بود ، جهت شناسائی راهی منطقه عملیاتی می شد و بدلیل زندگی در شهر خرم آباد و آشنائی با زبان کردی و عربی ، خود شخصا به شناسائی مناطق و گرفتن اطلاعات می پرداخت و توانست نقشه های موثر جنگی را طراحی نموده و به اجرا گذارد.
در آبان 1363 در یکی از ماموریتها در منطقه غرب در کنار برادرش هنگامی که با ماشین راهی منطقه بودند به یکی از کمین های دشمن برخورد می کند. پس از اصابت موشک آرپی چی به سقف ماشین ، مجید به شهادت رسیده و مهدی از ماشین پیاده شده و به دنبال پناهگاهی حرکت می کند که از پشت مورد اصابت رگبار گلوله قرار گرفته و به شهادت می رسد.
شهید مهدی زین الدین  در 27 آبان ماه 1363 به آرزوی خود رسید و در جوار سایر شهدای گرانقدر در سرزمین کریمه اهل بیت                    حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.
                                                                                       روحش شاد و راهش پر رهرو باد

 

حدیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

حدیث

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛ همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)